Osiedle mieszkalne

Ktokolwiek stał za powstaniem przemysłowej kolonii na tym nieprzyjaznym człowiekowi skrawku ziemi niczyjej, przyświecał mu oczywisty cel. Chcąc osiągnąć maksymalne zyski z eksploatacji przy minimalnych nakładach zbudował po środku niczego kompleks betonowych bloków mających pomieścić tysiące ludzi. Na pierwszy rzut oka widać, że osiedle nie jest miejscem w którym mieszka się z wyboru a bardziej z przymusu.

Ucywilizowana przestrzeń życiowa Faktorii jest niewielka i duża gęstość zaludnienia jest nie do uniknięcia. Nie ma wielu ochotników do życia poza Faktorią, może dlatego, że ci którzy próbowali zginęli lub poddali się i wrócili na Osiedle. Na pamiątkę zostało kilka domów czekających na kolejnych gości lub wygnańców.

Jeżeli jednak na chwilę zapomni się o wyglądzie budynków i całego osiedla to okaże się, że nie jest tak źle jak by mogło się wydawać. Elektryczność oraz bieżąco woda dostępne są przez większość czasu a priorytetm jest zawsze zapewnienie centralnego ogrzewania. Osiedle jest naszym dome, stanoi miejsce schronienia i odpoczynku.

To właśnie wokół bezpieczeństwa i przetrwania buduje się dobrosąsiedzka wspólnota naszej załogi. Pomimo najlepszych starań borykamy się z częstymi awariami i nie raz, nie dwa mieszkańcy części dotkniętych problemami budynków otrzymują pomoc i schronienie od pozostałych.

Bliskość całej społeczności ratuje przed obłędem i stanowi też samoczynny środek kontroli gdyż przed uchem i okiem sąsiada nic się nie ukryje.

Updated: 17 lutego 2019 — 00:11

Dodaj komentarz